Trzy starty rakiet w ciągu najbliższych ~17 godzin, a do tego Hindusi wracają do lotów. └[⚆ᴥ⚆]┘
Dzisiaj (11 stycznia), o godzinie 22:00 czasu polskiego ma wystartować rakieta Delta IV M+(5,2) z satelitą NROL-47. Transmisja z tego startu będzie dostępna na kanale United Launch Alliance na YouTube. Początkowo start miał się odbyć wczoraj, ale został przełożony ze względu na trudne warunki pogodowe.
Na jutro, 12 stycznia, na godzinę 04:58 czasu polskiego zaplanowano start rakiety PSLV-XL z satelitą Cartosat-2ER oraz trzydziestoma mniejszymi satelitami. Transmisja ze startu może być dostępna tutaj albo tutaj. Ewentualnie dokładny link podam w komentarzu chwilę przed startem. Będzie to pierwszy start indyjskiej rakiety od czasu nieudanej misji 31 sierpnia 2017, kiedy w czasie wynoszenia na orbitę satelity nawigacyjnego IRNSS-1H nie otworzyła się osłona ładunku.Szczegółowy opis misji.
Dodatkowo pomiędzy tymi startami (około godziny 00:10 czasu polskiego 12 stycznia) planowany jest start chińskiej rakiety Long March 3C / YZ-1 z dwoma satelitami nawigacyjnymi BeiDou-3 M3 i BeiDou-3 M4. Ale Chińczycy w większości przypadków nie robią transmisji na żywo ze swoich startów. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#startyrakiet #rakiety #kosmos #isro #ula #cnsa

Powered by WPeMatico